Su Kuyusu

Su Kuyusu

Su, Allah’ın en büyük rahmetidir. Allah’ın rahmetiyle mazlumların buluşmasına aracılık ederek, ihtiyaçlar sahiplerinin yaşama sevincine tanıklık ediyoruz. 

Kuraklığın kasıp kavurduğu Afrika’da kardeşlerimiz, bir damla temiz suyun umuduyla kilometrelerce uzanan çölleri aşmak zorunda kalıyor.  Temiz suya ulaşamayan kardeşlerimizin günlük hayatı sekteye uğruyor. Hayati ihtiyaçlarını dahi karşılamakta zorlanıyorlar. Bunun sonucunda sağlıklarından oluyor, hatta yaşamlarını yitiriyorlar. Afrikalı kardeşlerimizin bu ızdırabına son vermek adına, başta; Çad, Kamerun, Uganda, Tanzanya ve Burkina Faso olmak üzere, Afrika’nın birçok ülkesindeki kurak bölgelerde su kuyusu açıyoruz. 

Gönüllü yurtdışı ekibimizin özenle yürüttüğü çalışmalarla kurak bölge ve köyleri önceden tespit ediliyor. Akabinde su kuyusu açılabilecek alanların çalışması yapılıyor. Köyün nüfusu, ihtiyaç, hayati fonksiyonlar göz önüne alınarak öncelik sırası belirleniyor.  Yapılan çalışmaların ışığında, mazlum kardeşlerimiz temiz su ile buluşturuluyor. Su kuyusunun tamamlanmasıyla beraber bağışçılarımızın adına ait görsel ve videolar ulaştırılıyor. 2020 yılı içersinde sizlerin destekleri ve gönüllülerimizin özverili çalışmalarıyla birlikte Afrika kıtasında, 240 adet su kuyusu açılış gerçekleştirdik. Binlerce ailenin, onbinlerce ihtiyacı sahibi mazlumun yüreğinde yaşam umudu yeşermesine aracılık ettik.