Kurban

Kurban

Kurban paylaşmanın nişanesidir” diyerek çıktığımız yolda, mazlumların sofrasında bereket ve umut oluyoruz. 

          Afrika’daki kardeşlerimiz için her Kurban Bayramı büyük bir umut kapısına dönüşüyor.  Onların umutlu bekleyişlerini boşa çıkartmamak ve kurban coşkusunu eksiksiz yaşamaları için var gücümüzle çalışıyoruz. Talep ve yapılan bağışlar doğrultusunda, gönüllü yurtdışı ekibimiz tarafından, bayramdan önce kurban alımları bizzat yerinde gerçekleştiriliyor. Alımları gerçekleştirilen kurbanlar, bayramın birinci günüyle birlikte mahiyetine uygun şekilde kesilmeye başlanıyor. Ardından bağışçıların isimleriyle birlikte hazırlanan kesim videoları, siz değerli bağışçılarımıza ulaştırılıyor. Kesim işleminin tamamlanmasının ardından, yine titizlikle gönüllü ekibimiz tarafından önceden belirlenen gerçek ihtiyaç sahiplerine, kurban dağıtım işlemi gerçekleştiriliyor.  Desteklerinizle birlikte; 2020 yılı Kurban Bayramı’nda 916 büyükbaş ve 853 küçükbaş kurban kesimine aracılık ederek, Kurban Bayramı sevinci ve coşkusunun yaşanmasına vesile olduk.

           Kurban heyecanını tüm yıla taşımak, ihtiyaçlar sahiplerinin gereksinimlerine karşılık vermek adına Adak - Akika - Şükür ve Sadaka kurbanlarınızın da emanetini üstleniyoruz.  Yıl boyunca bize emanet ettiğiniz Adak - Akika - Şükür ve Sadaka kurbanlarınız; yine aynı titizlikle yerinde satın alınıp, kesimi gerçekleştiriliyor, kesim videolarını tarafınıza ulaştırıyor. Kesimi tamamlanan kurbanlar, gönüllü ekibimiz tarafından gerçek ihtiyaç sahipleriyle buluşturuluyor. 2020 yılı içersinde, bu prensip ve görev bilinciyle; 385 büyükbaş Adak - Akika - Şükür ve Sadaka kurbanınızı ihtiyaç sahipleriyle buluşturduk ve söz vermiş olduğumuz gibi kurban heyecanını tüm yıla taşıdık.

           Her geçen yıl genişleyen faaliyet alanımız, kilometrelerce öteye uzanan hizmet ağımızla beraber, kurban adedimizi arttırmayı ve daha çok mazlumun sofrasında bereket olmayı amaçlıyoruz.