Kalıcı Eserler

Kalıcı Eserler

KALICI ESERLER

"Allah (c.c) rızası için bir tuğla da bizden olsun" düstûruyla çıktığımız yolculuklarımızla Hiranur İlim ve Hizmet Derneği olarak dünyanın dört bir yanında kalıcı eserler inşa ediyoruz.

Ziyaret ettiğimiz bölgelerde yaptığımız çalışmalar sonucu belirlediğimiz camii, mescit, medrese, su kuyusu, yetimhane ve ev gibi ihtiyaçları gidermek için faaliyetlerimize hemen başlıyoruz. Öncelikle bölgenin coğrafi şartlarına göre projemizi hazırlıyor ve vakit kaybetmeden inşâ etmek için çalışmalara başlıyoruz.

Derneğimizin bağışçılarının da destekleriyle yıllardır sürdürdüğümüz inşa faaliyetleri sayesinde onlarca kalıcı eseri zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren ihtiyaç sahibi bölgelere kazandırdık. Sizler de bu eserleri tek başınıza inşâ ettirebileceğiniz gibi aileniz ve arkadaş çevrenizle birlikte eserlerin inşâsına vesile olup öldükten sonra da amel defterinizi açık tutacak bir sadaka-i cariyeye sahip olabilirsiniz.

 

DEVAM EDEN PROJELER

FİLDİŞİ SAHİLİ KÜLLİYESİ
İbadetlerini ve eğitimlerini başlarında bir çatı olmadan açık arazilerde sürdürmeye çalışan Fildişi Sahilli Müslüman kardeşlerimiz bu sefaletten kurtulabilsin diye mescid, medrese ve yardımların yapıldığı İslamî bir otorite görevi görecek olan Fildişi Sahili Külliyesi projemizin inşasına devam ediyoruz.
 

  
 

TANZANYA MESCİD-MEDRESE PROJESİ
Tanzanya Darüsselam'da yapımı devam eden, bittiğinde Allah'ın izniyle bölgenin birçok derdine derman olacak olan "HİRANUR AHMET GÜR MEDRESESİ"nin inşâ çalışmalarını yerinde kontrol ettik ve gereken işlemleri yaptık. Yapacağınız bağışlarla inşa ettiğimiz kalıcı eserlere bir tuğla da siz koyabilirsiniz.
 

 

TAMAMLANAN PROJELER


UGANDA ÇETİN ALEMİN VE AİLESİ KÜLLİYESİBulunduğu bölgede bir çok derde devâ olacak 200 kişilik camii, şadırvan, su kuyusu, her biri 40 kişilik 4 sınıf ve lojmandan oluşan külliyenin açılışını gerçekleştirdik ve şu anda faaliyetlerini sürdürüyor.

BURKİNA FASO HZ MUHAMMED (S.A.V.) KÜLLİYESİ


BURKİNA FASO/TİTA köyünde 700m² alana inşa edilen külliye 100 talebe kapasiteli 3 derslik, 1 idare odası, 1 depo, 600 kişilik camii, 2 tonluk su deposu, 2 şadırvan, 4 tuvalet (2 erkek-2 kız), talebeler ve köylüler için aşevi ve yemekhaneden oluşuyor

BURKİNA FASO MAHMUT EFENDİ HZ CAMİ-İ ŞERİFİBURKİNA FASO / SUSİ Köyüne 63m² alana inşa edilen camii 450 kişiliktir (200 kişi içeride ve 250 kişi dışarıda) ve bünyesinde su kuyusu ve 4 kişilik tuvalet (2 Erkek- 2 Kız) bulunmaktadır.

TANZANYA AHMET GÜR MEDRESESİZANZİBAR / FUJONİ köyünde 300m² alana inşa edilen ve 200 kişilik kapasitesi olan medrese, imam odası ve şadırvana ve aynı zamanda Tanzanya'da 4 medreseye ve ihtiyaç sahibi ailelere günlük sıcak yemek dağıtımı yapan HİRANUR AŞEVİ'NE(ek bina) sahiptir.

TANZANYA FETİ ERGÜR MEDRESESİTANZANİYA / ZANZİBAR da 150m² alana inşa edilen medrese, toplamda 200 kişilik 3 adet sınıfa sahiptir ve bünyesinde şadırvan da bulunmaktadır.

TANZANYA NADİDE KAKI MEDRESESİ TANZANYA / FUJONIDE köyünde 142m² alana inşa edilmiştir. 100 kişilik tek sınıftan oluşan medresenin şadırvanı da bulunmaktadır.

UGANDA BİLAL-İ HABEŞİ CAMİİUGANDA / NAWANGOMA köyünde 100m² alana inşâ edilen camii 650 kişilik (350 kişi içeride, 300 kişi dışarıda) ibadet alanına, lojman, şadırvan ve tuvalete sahiptir.

UGANDA EVREN ALKAN VE AİLESİ KÜLLİYESİUGANDA / KYMAGUSA köyü - JİNJA ilçesine ve 4 dönüm alana inşaa edilen camii 200 kişilik, lojman, şadırvan, abdesthane ve tuvaletlere sahiptir.
Medrese ise kız ve erkek 40 kişilik 4 sınıftan oluşmaktadır.

| Gönüllü Ol