Eğitim

Eğitim

Yavrularımızın sadece bugününü değil, geleceklerini de kurtarmak için yoğun çaba sarf  ediyor, projelerimizi hayata geçiyoruz. 

Amansız bir yaşam mücadelesinin ve hayatta kalma savaşının devam ettiği Afrika kıtasında, yoksulluk her geçen gün büyüyor. Afrika’dan yükselen yardım çığlıklarına, dünya kulaklarını kapatmış durumda. Çaresizliğe hapsolmuş Afrikalı çocuklar, tüm imkansızlıklar ve içinde bulundukları olumsuz tabloya rağmen eğitimlerini aksatmamak için var güçleriyle çalışıyorlar. Bizlerde, onların ilim ışığından yürüme kararlılığına destek olmak için projeler üretiyor, ihtiyaçlarını karşılamaya ve burslar sağlamaya çalışıyoruz. 

Afrikalı çocukların eğitim yolunda, omuzlarında taşıdığı ağır yükü hafifletmek için, yurtdışı ekibimizin tespitleri doğrultusunda yardımlarınızı talebelerimize ulaştırıyoruz. Talebelerimize; Kur’an-ı Kerimler dağıtıyor, kıyafet ihtiyaçlarını karşılıyor,  burs imkanları sağlıyor ve zekatlarınızı ulaştırıyoruz. 

Eğitimin öneminin bilincinde olarak, hiçbir Afrikalı çocuğumuzun eğitim hakkından mahrum kalmaması için,  her şart altında yanlarında olmak adına çalışmaya devam edeceğiz.