Eğitim

Eğitim

EĞİTİM

Eğitim ülkelerin refah seviyelerini yükseltecek en önemli araçlardan birisidir. Bu doğrultuda ekonomik açıdan ve refah seviyesi olarak düşük sevide olan ülkelerde eğitim çok daha büyük bir önem arz etmektedir. Ancak maddi açıdan zor durumda olan bölgelerde çocuklar eğitimlerini sürdürmekte sıkıntı çekmektedirler. Bu bölgelerden birisi de Afrika kıtasıdır. Yaşadıkları köylerde gidebilecekleri bir okulun olmaması ya da var olan okulların sağlıklı koşullara sahip olmaması çocukların eğitim faaliyetlerini kötü yönde etkiliyor. Bunun yanında birçok bölgede de yoksulluk nedeniyle çocuklar var olan okula dahi gidemiyor ve ailelerini geçindirmek için çalışmak ya da dilenmek zorunda kalıyorlar. Bazı çocuklar da okullarına devam edebilecek parayı kazanabilmek için bu yollara başvuruyorlar. Ancak bu durumlar onların eğitimlerini malesef ki sekteye uğratıyor. 

 

 

Hiranur İlim ve Hizmet Derneği olarak Afrikalı yavrularımız eğitimlerini daha temiz ve nezih ortamlarda, her türlü maddi kaygıdan uzak bir şekilde tamamlayıp ailelerine, dinlerine ve bölgelerine faydalı bireyler olabilsinler diye birçok faaliyete imza atıyoruz. 

 

 

Eğitim alabilecekleri bir medreseye sahip olmayan ya da olsa dahi eğitim için uygun şartlara sahip olmayan bölgeleri tespit edip medreseler inşâ ediyoruz. Başlattığımız burs projeleriyle maddi durumu olmayan öğrencilere eğitimlerine devam edebilsinler ve hafız olabilsinler diye burslar sağlıyoruz. Yavrularımızın giyim, barınma, beslenme ve tedavi gibi birincil ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bunun yanında Kur'ân-ı Kerim'in basılı haline ulaşamayan yavrularımıza Kur'ân-ı Kerimler hediye ediyoruz ve eğitimleri için kırtasiye paketleri dağıtıyoruz. Onlar eğitimlerine devam edebilsinler diye çalışmalarımızı kararlılık ve azimle sürdürmeye devam edeceğiz.

 

Yavrularımızın sadece bugününü değil, geleceklerini de kurtarmak için yoğun çaba sarf  ediyor, projelerimizi hayata geçiyoruz. 

Projelerimize Destek Olmak İçin Yardımlarınızı Bekliyoruz..https://www.hiranur.org.tr/tr/hesap-numaralari   

 

 

Amansız bir yaşam mücadelesinin ve hayatta kalma savaşının devam ettiği Afrika kıtasında, yoksulluk her geçen gün büyüyor. Afrika’dan yükselen yardım çığlıklarına, dünya kulaklarını kapatmış durumda. Çaresizliğe hapsolmuş Afrikalı çocuklar, tüm imkansızlıklar ve içinde bulundukları olumsuz tabloya rağmen eğitimlerini aksatmamak için var güçleriyle çalışıyorlar. Bizlerde, onların ilim ışığından yürüme kararlılığına destek olmak için projeler üretiyor, ihtiyaçlarını karşılamaya ve burslar sağlamaya çalışıyoruz. 

 

 

Afrikalı çocukların eğitim yolunda, omuzlarında taşıdığı ağır yükü hafifletmek için, yurtdışı ekibimizin tespitleri doğrultusunda yardımlarınızı talebelerimize ulaştırıyoruz. Talebelerimize; Kur’an-ı Kerimler dağıtıyor, kıyafet ihtiyaçlarını karşılıyor,  burs imkanları sağlıyor ve zekatlarınızı ulaştırıyoruz. 

 

 

Eğitimin öneminin bilincinde olarak, hiçbir Afrikalı çocuğumuzun eğitim hakkından mahrum kalmaması için,  her şart altında yanlarında olmak adına çalışmaya devam edeceğiz.

 

Projelerimize Destek Olmak İçin Yardımlarınızı Bekliyoruz..https://www.hiranur.org.tr/tr/hesap-numaralari   
| Gönüllü Ol