BAĞIŞ YAP

Yetim Sponsor

Yetim Sponsor

  YETİME GÖNLÜNDE BİR YER AÇ

 Dünyada savaş, açlık, yoksulluk vb. sebeplerle çok sayıda korumasız ve yetim çocuk bulunmaktadır. Irak’ta devam eden savaş boyunca 5 milyon civarında çocuk yetim kalmıştır. Yine yakın zaman da Suriye’de süren savaş nedeniyle her gün yüzlerce çocuk yetim kalmaktadır. Afrika’da binlerce çocuk iklim koşullarındaki olumsuzluklar, iç çatışmalar ve benzeri nedenlerle yetim ya da korumasız durumdadır. Pakistan, Açe, Bangladeş gibi doğal afetlerin büyük yıkımlara sebep olduğu bölgelerde de binlerce çocuk yetim ve korumasız kalmıştır. Bu çocukların akıl, beden ve ruh sağlıklarını ifsad edecek en büyük tehdit ve tehlikeler ise şöyle sıralanabilir:

İnsan tacirleri
Organ mafyası
Açlık
Misyonerler

Bu tehlikelerden yetim yavrularımızı korumak ve onlara bir gelecek sunmak adına vakfımızın kapılarını onlara açıyor, siz hayırseverlerimizin destekleriyle yarınlara umut ile bakacak nesilleri islam ışığında yetiştiriyoruz.

 Hiranur Vakfı olarak eğer bir hayra vesile olacaksak ne mutlu bize! Bu yüzden mümin kardeşlerimiz bir yetimin manevi velisi olmak için daha fazla beklemeyin,el uzatın onlara!

Aylık bir yetim için sponsorluk bedeli  200TL’ dir.

 

 " Bir kimse sırf Allah rızası için bir yetimin başını okşarsa, elinin dokunduğu her saç teline karşılık ona sevap vardır. " (Ahmed ibni Hanbel, Müsned, V, 250.)

 

 BAYIR BUCAK TÜRKMEN YAVRULARI SAHİPSİZ  KALMASIN

 Onlar savaşın son kurbanları Bayır Bucak Türkmenleri; bizim kardeşlerimiz. Hemen yanı başımızda gerçekleşen bu zulümlere müslümanlar olarak sessiz kalamayız. Annesiz, babasız hatta kimsesiz kalan yetimlere sırt çeviremeyiz. Şu anda Kahramanmaraş ve Urfa illerimizde zor koşullar altında çadır kentlerde yaşama tutunmaya çalışıyorlar. Biz sıcak yuvalarımızda otururken bu karda kışta o çocukların çadırlarda yaşamasına nasıl müsaade ederiz? Bunları çok düşündük, kimi zaman uykularımız kaçtı ve bu düşüncelerin akabinde bir yardım çalışması yapmaya karar verdik yetim yavrularımız için.

 İstanbul’da ki medresemizin kapılarını onlara açtık, yetim yavruların geride kalan yakınlarının iznini alarak onlara bir yuva sunmayı hedefledik. Medresemizde onların giyim, barınma, yeme içme gibi tüm ihtiyaçları ve hatta berber ihtiyaçlarını karşılayacak imkanları Hiranur Vakfı çatısı altında bulacaklar. Fırınımızdan çıkan sıcak ekmekler ile karınları doyacak, terzilerimizin elinden çıkan kıyafetler ile giyim ihtiyaçları sağlanacak. Bunun dışında bir müslümanın şüphesiz ki en mühim ihtiyacı ilimdir. İlim ve irfandan ayrı yaşayan, uzak kalan bir müslüman düşünülemez. Bu çerçevede yetim yavrularımıza islam ilmini öğretmeye, onları islamın ışığında yetiştirmeye ant içtik. Medreselerimizde islami eğitimlerini tamamlayacaklar, yüce kitabımız Kur’ân-ı Kerim’i geleceğe taşıyacak hafızlar olacaklar, eğer isterlerse medreselerimizde kalıp eğitimlerine devam edecekler ve beş senenin sonunda islam ilmini öğretebilecek hocalar rütbesine ulaşacaklar. Eğitimleri süresince yakınlarını altı ayda bir vakfımızın imkanları ile ziyaret edebilecekler.

Sana Allah yolunda ne harcayacaklarını soruyorlar. De ki: “Hayır olarak ne harcarsanız o, ana-baba, akraba, yetimler, fakirler ve yolda kalmışlar içindir. Hayır olarak ne yaparsanız, gerçekten Allah onu hakkıyla bilir.” (Bakara - 215)

 

BAĞIŞ YAP: Yetim Sponsor

DİĞER BAĞIŞ KAMPANYALARI

Yetimin Umudu Ol!