BAĞIŞ YAP

Bir Yetimde Sen Güldür

Bir Yetimde Sen Güldür

 BİR YETİMİ DE SEN GÜLDÜR

Yetimlerimizin Anne yada Babası yanlarında olamasa da iyi bir gelecekleri olur. Hadi! Sizde her ay az çok demeden çocuklarımıza destek olun. 
Bir Aylık Yetim Gideri 100 TL

 BAYIR BUCAK TÜRKMEN YAVRULARI SAHİPSİZ  KALMASIN

 Onlar savaşın son kurbanları Bayır Bucak Türkmenleri; bizim kardeşlerimiz. Hemen yanı başımızda gerçekleşen bu zulümlere müslümanlar olarak sessiz kalamayız. Annesiz, babasız hatta kimsesiz kalan yetimlere sırt çeviremeyiz. Şu anda Kahramanmaraş ve Urfa illerimizde zor koşullar altında çadır kentlerde yaşama tutunmaya çalışıyorlar. Biz sıcak yuvalarımızda otururken bu karda kışta o çocukların çadırlarda yaşamasına nasıl müsaade ederiz? Bunları çok düşündük, kimi zaman uykularımız kaçtı ve bu düşüncelerin akabinde bir yardım çalışması yapmaya karar verdik yetim yavrularımız için.

 İstanbul’da ki medresemizin kapılarını onlara açtık, yetim yavruların geride kalan yakınlarının iznini alarak onlara bir yuva sunmayı hedefledik. Medresemizde onların giyim, barınma, yeme içme gibi tüm ihtiyaçları ve hatta berber ihtiyaçlarını karşılayacak imkanları Hiranur Vakfı çatısı altında bulacaklar. Fırınımızdan çıkan sıcak ekmekler ile karınları doyacak, terzilerimizin elinden çıkan kıyafetler ile giyim ihtiyaçları sağlanacak. Bunun dışında bir müslümanın şüphesiz ki en mühim ihtiyacı ilimdir. İlim ve irfandan ayrı yaşayan, uzak kalan bir müslüman düşünülemez. Bu çerçevede yetim yavrularımıza islam ilmini öğretmeye, onları islamın ışığında yetiştirmeye ant içtik. Medreselerimizde islami eğitimlerini tamamlayacaklar, yüce kitabımız Kur’ân-ı Kerim’i geleceğe taşıyacak hafızlar olacaklar, eğer isterlerse medreselerimizde kalıp eğitimlerine devam edecekler ve beş senenin sonunda islam ilmini öğretebilecek hocalar rütbesine ulaşacaklar. Eğitimleri süresince yakınlarını altı ayda bir vakfımızın imkanları ile ziyaret edebilecekler.

Sana Allah yolunda ne harcayacaklarını soruyorlar. De ki: “Hayır olarak ne harcarsanız o, ana-baba, akraba, yetimler, fakirler ve yolda kalmışlar içindir. Hayır olarak ne yaparsanız, gerçekten Allah onu hakkıyla bilir.” (Bakara - 215)

BAĞIŞ YAP: Bir Yetimde Sen Güldür

DİĞER BAĞIŞ KAMPANYALARI

Mobil Aidat