BAĞIŞ YAP

Hakkımızda

Hakkımızda

Bismillahirrahmanirrahim

Hiranur Dağında sevgili Peygamberimiz Gönüller Sultanı Efendimiz (sallallahu aleyhi veselleme) gelen ilk OKU ! emri ile başlanan bu mukaddes yolculukta Peygamber Efendimizin (sallallahu aleyhi veselleme) ilme ve ilim tahsiline verdiği önemden ilham alarak çorbadaki tuz misali aynı gayeye hizmet etmek için yola çıktık.

Huzurun barışın sevgi ve kardeşliğin alimlerin yetişmesi ile mümkün olacağını bizlere haber veren Pirimiz sultanımız asrın müceddidi Efendi Hazretlerimizin bu fermanını kendine şiar kabul ederek yola çıkan üstadımız 1989 yılından bu yana aralıksız hizmetlere devam ederek vakfımız 2006 yılında Samandıra merkez inşasına başlayarak faaliyetlere burada daha kapsamlı devam etme kararını almıştır.
Gayesi “İlim amel ihlas ile mücehhez irşada muktedir yarının örnek insanını yetiştirmeyi vazife bilen bir nesil yetiştirmek aynı zamanda Ülkemizi emanet edeceğimiz gençlerimizi Bilgili, kültürlü, Milli ve manevi değerlere bağlı, şuurlu, milletini seven, Tarihi birikimimizden haberdar ve tarihi görevlerinin şuurunda, Cesur ve lider ruhlu şahsiyetler olarak yetiştirmek için Vakfımızın Genel Merkez inşası büyük gayretler ve fedakarlıklarla kısa denilecek bir zamanda tamamlanmıştır.

Vakfımızda öğrencilerimize Kur’an-ı Kerim, Tecvid, Hafızlık, Arapça Gramer, Fıkıh, Akaid, Tefsir ve Hadis dersleri beraberinde kişisel gelişime yönelik özgüven aşılayan sosyal etkinlikler eşliğinde kapsamlı eğitimler verilmektedir.
Hiranur Vakfımız; ihtiyaç sahiplerine gıda, kumanya, giysi (v.b) gibi yardımda bulunarak Kur’an Kurslarına ve ihtiyaç sahibi ailelere günlük iki öğün sıcak yemek ve ekmek ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

 

BENİM HAFIZIM
İLETİŞİM FORMU

BENİM HAFIZIM